Националният отбор на Сърбия по волейбол победи Русия с 3:2 гейма (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13) в мач от група "В" на Световната лига, в която е и България. Това бяха първи мачове и за двата тима. Домакините поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха изравняване. Все пак в тайбрека сърбите не допуснаха изненада и победиха съперника, който игра предимно с резервни състезатели. Андрей Воронков заложи на няколко пълни дебютанти. Участие за руснаците записаха и двама от възпитаниците на Пламен Константинов в Губерния (Нижний Новгород) - Сергей Савин и Алексей Остапенко. Втората среща между двата тима е тази вечер отново от 21:00 часа българско време в Ниш.

СЪРБИЯ - РУСИЯ 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13)

СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 14, Урош Ковачевич 16, Драган Станкович 9, Никола Йовович 4, Александър Атанасийевич 15, Марко Подрасчанин 9 - Невен Майсторович-либеро (Алекса Бърджович 1, Неманя Петрич, Душан Петкович 2, Сречко Лисинац 1, Марко Ивович 6)
Старши-треньор: Игор Колакович

РУСИЯ: Сергей Макаров, Тарас Хтей 4, Денис Бирюков 20, Алексей Остапенко 2, Артьом Волвич 13, Денис Земченок 18 - Валентин Голубьов-либеро (Дмитрий Ковальов 5, Сергей Савин 7, Артьом Смоляр 5, Артьом Ермаков)
Старши-треньор: Андрей Воронков.