Воденият от Стоян Стоев Волей Муниципал (Залъу) спечели голямото дерби на 18-ия кръг в румънското първенство, след като се наложи с 3:1 гейма (21:25, 25:23, 25:17, 25:21) при домакинството на лидера в класирането Университатя (Крайова).

При това волейболистите на българския специалист съумяха да обърнат развоя на мача от 0:1 гейма, за да запишат шестата си поредна победа в първенството, пише bgvolleyball. Отборът от Залъу се представя чудесно и в турнира за Купата на страната, след като се класира за финалната фаза след нова победа срещу Униреа (Деж) - този път с категоричното 3:0 (25:21, 25:16, 25:16) като гост (в първия мач успехът бе с 3:2).

В друг мач от последния кръг на румънското първенство ЛПС Пятра Нямц (Пятра Нямц) с Йордан Желязков в състава си допусна тежка загуба с 0:3 (15:25, 16:25, 15:25) при визитата си на силния Аркада (Галац).

Във временното класиране след последния кръг отборът на Стоян Стоев съкрати изоставането си от лидера само на 2 точки, като Университатя има 46. ЛПС Пятра Нямц се смъкна на 11-ата позиция с 14 точки.