Тренто си отмъсти на Модена за загубения финал за Купата на Италия. В мач от местния волейболен елит тимът на Радостин Стойчев спечели като гост драматично в пет сета – 3:2  (20:25, 25:22, 25:17, 19:25, 15:9).

Волейболистите на Модена се бяха изрусили всички в чест на спечеления трофей в неделя, но това не им помогна.

Българският разпределител Георги Братоев се включваше като резерва във втория, четвъртия и петия гейм.

Звездата на Модена Ървин Нгапет записа 15 точки (1 ас, 47% ефективност в атака, 32% перфектно и 54% позитивно посрещане).

Това е първа домакинска загуба на Модена през настоящия шампион. Въпреки че падна обаче, тимът се завърна на първото място във временното класиране благодарение на спечелената точка.

Припомняме, че във волейбола загубилият с 2:3 гейма отбора получава една точка. Класиране: 1. Модена 44, 2. Чивитанова 44, 3. Тренто 38 т.