ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

България постигна страхотен успех, побеждавайки Турция с 3:2 гейма (29:31, 25:20, 21:25, 25:18, 15:12) във втория си мач от европейската квалификация по волейбол за мъже до 20 години.

Мачът премина през много обрати и продължи два часа и половина.

Още в първия гейм пролича, че това е битката за първото място. Резултатът се движеше в двете посоки и накрая турците спечелиха с 31:29. Нашите веднага отвърнаха на удара с успех във втората част – 25:20. Отново Турция излезе напред, след като спечели третия гейм с 25:21.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

И тогава стана наистина интересно. Нашите таланти заиграха по най-добрия начин. Знаейки, че загуба може да им струва първото място, те се хвърлиха с всички сили. Резултатът не закъсня. Това беше и най-убедително спечелената част в двубоя - 25:18 за тима на селекционера Мирослав Живков.

Тайбрекът се превърна във върховата точка на драмата. Първо нашите поведоха със 7:4 и изглеждаше, че победата е в кърпа вързана. Турците обаче не се предадоха, засилиха атаката си и обърнаха резултата - 11:7. Тогава на началния удар застана Симеон Николов. Нашият разпределител направо сам спечели двубоя. Звездата ни, който вече е и мъжки национал, блесна с четири поредни аса. България поведе с 13:11 и вече не изпусна успеха.

Припомняме, че в първата си среща "лъвчетата" също победиха - 3:1 срещу Черна гора. Успех или два спечелени гейма в двубоя срещу Румъния в събота ще осигурят класиране за България на Евро 2024. Двубоят е от 19:00 часа.