В изключително драматичен мач отборът на Омичка (Омск) постигна авторитетна победа като гост на Динамо (Краснодар). В мач от 12-ия кръг на руската волейболна Суперлига Ева Янева и съотборничките й се наложиха с 3:2 гейма (25:23, 25:22, 25:27, 17:25, 15:10) над третия в класирането и финалист за Купата на CEV.

Капитанът на националния ни отбор направи феноменален мач и имаше основен принос за успеха. Освен, че символично отбеляза първата и последната в мача, Янева даде преднина и самочувствие на своя тим, след като наниза няколко поредни аса в първите минути на първата част.

В класирането два кръга преди края на редовния сезон Омичка е на 6-ото място с 34 точки след 12 победи и 8 загуби.

На 11 април Ева Янева и съотборничките й гостуват на Автодор-Метар (Челябинск). /БЛИЦ