Волейболните ни националки са много близо до класиране във Финалната четворка на Златната европейска лига, след като победиха като гост Украйна с категоричното 3:0 гейма (25:18, 25:20, 25:22).

Възпитаничките на селекционера Иван Петков надиграха домакина си и заслужено се поздравиха с успеха. Най-резултатна бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 блокада). По 11 точки добавиха Гергана Димитрова (2 аса, 1 блокада)  и Нася Димитрова (1 ас, 1 блокада). За Украйна Карина Денисова приключи с 12 точки (1 ас).

След сладката победа тази вечер България има актив от 12 точки. Също с толкова е вторият Азербайджан, но с по-добро геймово съотношение.

В сряда нашите гостуват на аутсайдера Португалия в Матюзинюш в последния мач, като имат повече от страхотни шансове да удържат първата позиция. Преследвачът на България - Азербаджайн, пък посреща Украйна.