Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Националният отбор на България по волейбол разби Финландия с 3:0 (25:21, 25:19, 25:22) в първия си мач от световното първенство, на което страната ни е домакин съвместно с Италия. Срещата в Двореца на културата и спорта във Варна изгледа и президентът Румен Радев, а в зала "Конгресна" родните национали ще изиграят и останалите срещи от първата фаза на шампионата.

Скандали и контузии белязаха подготовката на „лъвовете“ за шампионата. Боян Йорданов и Цветан Соколов отпаднаха от състава заради травми. Владислав Иванов напусна самоволно лагера, след като се обиди на реплики и критики от селекционера Пламен Константинов, но въпреки всичко България показа добра игра и започна с убедителна победа в надпреварата.

Пърият гейм бе равностоен до втората техническа пауза, след което националите ни взеха инциативата и го взеха с 25:21. Във втората част те започнаха много добре и не изпуснаха инициативата до края за 25:19. Финландците се опитаха да отвърнат на удара в третия гейм, повеждайки при първата техническа пауза, но родните "лъвове" показаха класа и след 25:22 записаха първа победа в турнира.

Валентин Братоев бе най-резултатен за успеха с 15 точки, а Николай Учиков добави 12, докато Тодор Скримов се отличи с 11. За финландците Урпо Сивула записа 8 точки.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В следващите си срещи волейболистите на Пламен Констинов ще премерят сили последователно срещу Иран (13 септември), Пуерто Рико (14 септември), Куба (16 септември) и Полша (18 септември).

ПЪРВИ ГЕЙМ
След обрат от 1:0 до 1:2 в началото националите ни взеха лека преднина при първото техническо прекъсване - 8:7, но отново допуснаха изоставане и дори разлика от две точки при 9:11. С добра игра на блокада и серис на Сеганов родните "трикольори" поведоха с 13:12, но битката на игрището продължи да се води точка за точка и втората техническа пауза дойде при 16:15. След това волейболистите на Пламен Константинов дръпнаха с 19:16 и впоследствие с 24:20, за да спечелят с 25:21.

ВТОРИ ГЕЙМ
"Лъвовете" започнаха много добре втората част и поведоха с 5:3, а при първото техническо прекъсване увеличиха аванса си - 8:5. Впоследствие финландците изравниха играта и резултата при 11:11. Последваха обаче пет безответни точки за националите ни за 16:11 при втората техническа пауза. Българските национали продължиха да доминират и мачкат съперника, стигайги до страхотен аванс при 24:18. Финландците спасиха само един геймбол, а България спечели тази част категорично с 25:19 за само 27 минути игра.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Тази част започна изключително равностойно с борба точка за точка. Финландците се отеглиха с лек аванс на първото техническо прекъсване - 7:8. След мощна атака на учиков и топка в аут при следващот нападение на финландците резултатът стана 13:11 в полза на родните "трикольори", коит дръпнаха с 16:13 при втората техническа пауза. Финландия изравни при 17:17, но волейболистите на Пламен Константинов отново взеха две точки преднина при 20:18, а след ас на Йосифов резултатът стана 23:19 и гостите взеха прекъсване. Мощна атака на Скримов доведе нещата до 24:21, но след това той сгреши на сервис за 24:22. След успешно нападение на Учиков националите спечелиха с 25:22, за да триумфират с победата в мача.

България - Финландия 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)