Българската волейболистка Страшимира Филипова и съотборничките й в Уралочка-НТМК (Екатеринбург) надделяха като гост Автодор-Метар (Челябинск) с 3:0 гейма (25:12, 25:17, 25:18). Мачът бе от втория кръг на руската Суперлига.

26-годишният български център на победителките Страшимира Филипова стана топреализатор на срещата със 17 точки.

Заречье (Одинцово) с Мария Каракашева в редиците си загуби с 2:3 гейма (17:25, 27:29, 25:21, 25:19, 12:15) от Факел (Нови Уренгой), пише bgvolleyball.

Във временното класиране след втория кръг Страшимира Филипова и Уралочка са втори с 6 точки, а московският Динамо, където играе Ева Янева, и Заречье са четвърти и пети с по 4 точки.

В следващия кръг, който ще се играе чак на 22 ноември, Уралочка посреща Северсталь (Череповец), Заречье приема Автодор, а Динамо гостува на новака Тюмень-ТюмГУ (Тюмен).