Панатинайкос записа втора загуба от началото на сезона в шампионата на Гърция. В последен мач от 9-ия кръг Боян Йорданов и съотборниците му бяха надиграни у дома от Ираклис (Солун) с 1:3 гейма (22:25, 21:25, 25:22, 15:25).

Българският диагонал на "детелините" стана топреализатор за своите със 17 точки (16 атаки при 53% успеваемост, 1 блокада). Повече от него в мача отбелязаха само волейболистите на Ираклис Райън Оуенс и Брук Билингс - по 21.

Благодарение на успеха Ираклис измести Панатинайкос от първото място във временното класиране. Отборът от Солун вече е лидер с 22 точки, следван от тима на Супер Бобо и ПАОК (Солун), които имат по 20. Четвърти е Олимпиакос (Пирея) на Андрей Жеков със 17. Аполон Каламариас (Каламария) на Пламен Драгиев и Златин Георгиев е на десето място с 8 точки.

Следващият мач на Панатинайкос - гостуване на Кифисиас (Кифися), е предвиден за 29 декември. Олимпиакос посреща Панелиниос (Атина), а Аполон - ЕСОП Епикурос (Полихни), на 19 януари. /БЛИЦ