Воденият от Радостин Стойчев Модена постигна 5-та поредна победа в Суперлигата на Италия, след като обърна като гост Калцедония във Верона с 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:21) в мач от 5-ия кръг.

Това бе пета поредна победа от пет мача за отбора, като за първи път загуби гейм. В досегашните си четири двубоя Модена неизменно печелеше чисти победи с по 3:0 гейма.

Френската звезда на тима Ървин Нгапет заби 27 точкид, иагоналът Джулио Саби добави още 13 точки, а Тине Урнаут се отчете с 12 точки. За домакините словенският диагонал Тончек Щерн бе най-резултатен с 18 точки.

Модена и Перуджа са лидери в класирането с по пет успеха от пет мача. В 6-ия кръг момчетата на Радостин Стойчев приемат шампионите от Лубе на Цветан Соколов. Дербито е на 5 ноември.