Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Актуалният световен шампион Полша победи Куба с 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14) в първия си двубой от група „D“ на първенството на планетата в България и Италия. Срещата между два от следващите съперници на родните национали се игра във Варна, където над 3000 поляци подкрепяха своите любимци в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта.

Най-резултатен бе Артур Шалпук с 20 точки (1 блокада и 2 аса), а звездата Бартош Курек добави още 17 точки (5 блокади) за успеха. За кубинците Хавиер Консепсион приключи с 12 точки (5 блокади), а Марлон Ерера добави 11 точки.

Утре „Дружина полска“ ще играе от 17:00 часа срещу Пуерто Рико, който по-рано загуби с 0:3 гейма от Иран. Кубинците почиват в четвъртък, а в петък ще мерят сили с Финландия от 17:00 часа.