Шампионът Марица победи за втори път най-близкия си преследвач в Националната волейболна лига – Берое (Стара Загора). Пред близо 800 любители на волейбола в зала "Колодрума", "жълто-сините" се наложиха с 3:1 гейма (20:25, 26:24, 25:18, 25:17).

Волейболистките на Марица, които нямат равни в България и побеждават наред, продължават да са начело в класирането без нито една загубен мач - 10 успеха в 10 мача, но вече с един загубен гейм. Берое няма други поражения до момента, освен двете в сблъсъците си с пловдивчанки.

Мира Паскова стана топреализатор на мача с 23 точки за победителките. Нася Димитрова добави 16, четири от които от блокада. Най-резултатна за Берое беше Ради Маринова със 17 точки.

В следващия 11-ти кръг от НВЛ, Марица гостува на ЦСКА в зала "Васил Симов" на 15 февруари (петък) от 16:00 часа. Два дни по-рано, в сряда от 18:00 часа, шампионките посрещат Перун (Варна) в "Колодрума" за първи четвъртфинален мач от турнира за Купата на България.