Европейският клубен шампион Зенит (Казан) се класира за елиминациите в Шампионската лига, след като прегази и последния си съперник в предварителна група D. Поредната жертва на селекцията на Владимир Алекно бе австрийският Хипо Тирол (Инсбрук), който бе победен с 3:0 (25:16, 25:22, 25:21) за 71 минути, пише Bvvolleyball.bg. Първи рефер на двубоя бе Петър Харизанов. Зенит завърши с 6 победи от 6 мача, пълен актив от 18 точки и геймово съотношение 18:1.

Срещу Хипо Тирол българският национал Теодор Салпаров нямаше особено много работа. От 12 топки отчете 58% позитивно и 50% перфектно посрещане. С 16 точки се отличи Максим Михайлов, а кубинецът Вилфредо Леон добави 14.

В групата Халкбанк (Анкара) с Цветан Соколов зае второто място с 11 точки. На трето място се нареди Хипо Тирол с 6, а Будва остана на дъното с 1.