Българските волейболни национали Тодор Алексиев и Теодор Тодоров и съотборниците им в Газпром-Югра (Сургут) победиха Локомотив (Новосибирск) с 3:1 гейма (25:20, 25:16, 22:25, 25:21) във втория си мач от група "Б" във финалите за Купата на Русия, които се провеждат в Двореца на спорта Космос в Белгород. С този успех волейболистите от Сургут запазват шансове за класиране на полуфиналите за Купата на Русия, като всичко зависи от изхода на последния двубой днес в групата.

Двамата български волейболисти играха цял мач за своя тим, пише bgvolleyball. Теодор Тодоров отбеляза 12 точки (6 от атака, 5 от блокада, 1 ас и 67 % ефективност в атака), а Алексиев завърши с 10 точки (9 от атака, 1 блок, 45% ефективност в атака) за победата. Над всички за Газпром-Югра отново бе Алексей Черемисин с 18 точки (15 от атака, 2 от блокада, 1 ас и 48% ефективност в атака) за успеха.

По този начин след вчерашната загуба от шампиона Белогорие (Белгород) с 2:3 гейма сургутци имат 4 точки след 1 победа и 1 загуба и запазиха шансове за класиране за полуфиналите. За целта домакините от Белогорие трябва да победят днес Локомотив.

В среща от другата група "А" пък Динамо (Москва) се класира за полуфиналите, след като записа втора победа - 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:21) над вицешампиона Урал (Уфа). Така московчани имат 5 точки след две победи от 2 мача и са сигурни полуфиналисти.

Днес в група "А" Урал играе със Зенит (Казан), който вчера почиваше, а в група "Б" Белогорие излиза срещу Локомотив.