Газпром-Югра (Сургут) победи с 3:1 (23:25, 25:21, 20:25, 22:25) при гостуването си на Шахтьор (Солигорск) във волейболното първенство на Русия. Капитанът на тима от Сургут и националния отбор на България Тодор Алексиев изигра отличен мач и завърши с 16 точки - 15 от атака и 1 от блокада. В същото време пък Теодор Тодоров остана извън титулярите на Газпром-Югра и не се появи в изобщо в игра, пише Bgvolleyball.com.

Успехът остави Газпром-Югра на седма позиция във временното класиране - два кръга преди края на сезона с актив от 35 точки, което е само една по-малко от актива на Губерния (Нижний Новгород) на Пламен Константинов. Тимът на Алексиев и Тодоров е сигурен участник в четвъртфиналните плейофи, като ако успее да се пребори за място в топ 6, ще има домакинско предимство в четвъртфиналните плейофи. За нашите остават домакинство на Ярославич (Ярослав) и гостуване на Зенит (Казан) в последния кръг.