Българският посрещач Тодор Алексиев и съотборниците му в Персонал (Боливар) останаха четвърти в турнира за Купата на аржентинската лига. Тимът първо допусна пълен обрат и отстъпи драматично на Ломас Волей (Ломас де Самора) с 2:3 (25:18, 25:15, 23:25, 14:25, 13:15) в първия полуфинал от финалната четворка. Тодор Алексиев завърши с 14 точки (45% ефективност в атака и 44% перфектно посрещане). Най-резултатен за Персонал за пореден път бе австралийският диагонал и национал Томас Едгър с 26 точки.

По този начин Персонал трябваше да играе за трето място на турнира срещу Орбас УДАП Волей (Сан Хуан), който загуби от Алианца (Хесус Мария) с 1:3 гейма. В спора за бронзовите медали обаче, волейболистите на Персонал отстъпиха с 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 23:25). Алексиев започна титуляр, но бе сменен във втория гейм от капитана на тима Леонардо Пати. Българският посрещач все пак завърши с 2 точки. Така Алексиев и компания останаха четвърти и без медали от турнира.