Отборът на Деспар (Перуджа) записа първата си победа за новия сезон в женското първенство на Италия. Европейските шампионки за 2008 година се наложиха над гостуващия Ризо Скотти (Павия) с 3:1 гейма (25:21, 23:25, 25:16, 25:22).

Българската ветеранка Антонина Зетова изигра мача като титулярка за победителките и отбеляза 15 точки (14 атаки при 40%, 1 блокада), информира bulgarianvolley.com. Другата българка в състава на Деспар - младата националка Елица Василева, влезе да помага от ъгъла в последните три гейма на мача, но не регистрира точков актив.

В същото време, воденият от националния селекционер на България Драган Нешич отбор на Монте Скиаво Банка Марке (Йези) отвя като гост Шато с`Акс Урбино Волей (Урбино) с 3:0 гейма (25:17, 28:26, 25:16) и поведе в класирането с 5 точки от два мача. Деспар е шести с 3 точки. /БЛИЦ