Националката Антонина Зетова стана топреализатор на мача от третия кръг във втория ешелон на Италия, в който нейният Киери (Киери) победи като гост Бианкофорно Волей (Санта Кроче) с 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:17) за 102 минути игра. Българката записа 25 точки за победата, с която отборът поддържа перфектния си актив дотук - вече с 9 точки от 3 мача.

От останалите четири тима с българско участие в Серия А2, само отборът на либерото Елица Кръстева успя да вземе гейм в третия кръг. РДМ Помециа Рома (Помеция) загуби у дома срещу Лаворо.Док (Понтеканяно) с 1:3 (21:25, 20:25, 25:12, 18:25).

Надежда Шопова отбеляза 8 точки и стана топреализатор за своя Верона Волей Феминиле (Верона) при загубата с 0:3 (22:25, 11:25, 18:25) като гост на МастърГруп Пане ди Матера (Матера), пише bgvolleyball. Петя Цекова също отбеляза 8 точки пред своята публика в Соверато, но нейният Фригоркарни бе победен от гостуващия Далиа Тв (Буснаго) с 0:3 (20:25, 21:25, 18:25). Светла Ангелова не записа точков актив при загубата на Чедат 85 (Сан Вито) с 0:3 (16:25, 14:25, 20:25) като гост на Карипарма СиГраде (Парма).

Във временното класиране водач е Карипарма с 9 точки, колкото има и вторият Киери. В следващия кръг на 7 ноември Киери гостува на Далиа, Фригоркарни - на Есе-ти (Лорето), а Помециа - на Инфотел (Форли). Чедат и Верона са домакини съответно на Бианкофорно и Карипарма./БЛИЦ