Три от петте "български" отбора в италианското Серие А2 за жени постигнаха чисти победи в мачовете си от 11-ия кръг.

Антонина Зетова стана топреализатор на двубоя, спечелен от нейния Киери с 3:0 гейма (25:13, 25:17, 25:17) срещу гостуващия Банка Реале Йойогурт (Джавено). Българската националка наниза 16 точки (15 атаки при 48% успеваемост, 1 блокада).

Либерото на РДМ Помециа Рома (Помеция) Елица Кръстева регистрира 79% добро и 43% перфектно посрещане при успеха на нейния тим с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) срещу гостуващия Бианкофорно (Санта Кроче). Румънската съотборничка на Кръстева Мирела Коржеуцану стана топреализатор на мача със 17 точки.

С чиста домакинска победа се поздрави и отборът на Светла Ангелова Чедат 85 (Сан Вито) - 3:0 гейма (25:13, 25:15, 25:20) срещу МастърГруп Пане ди Матера (Матера), пише bgvolleyball. Българската волейболистка обаче не влезе в игра.

Петя Цекова бе най-резултатна за своя Фригоркарни (Соверато) при загубата с 1:3 (12:25, 19:25, 25:19, 15:25) като гост на Лаворо.Док (Понтеканяно). Българският диагонал записа 14 точки (13 атаки при 46% успеваемост, 1 блокада).

В четири гейма като гост загуби и Верона Волей Феминиле (Верона). Отборът на Надежда Шопова бе победен от Икос (Крема) с 1:3 (21:25, 12:25, 25:23, 17:25). Българската четворка завърши с 8 точки (6 атаки при 17% успеваемост, 2 блокади) и 60% добро и 37% перфектно посрещане.

Водач в класирането с 33 точки е Карипарма СиГраде (Парма), следван от Киери с 24 и Есе-ти (Лорето) с 23. Помециа е пети с 20 точки. Верона с 12 точки, Фригоркарни и Чедат с по 10 заемат местата от единадесето до тринадесето.

Киери гостува на Есе-ти на 8 януари. На следващия ден е българският сблъсък Верона - Чедат, Помециа гостува на Далиа Тв (Буснаго), а Фригоркарни - на Бианкофорно. /БЛИЦ