Изиграха се мачовете от петия кръг на мъжкото първенство на Италия, като "българските" отбори се отчетоха с четири победи. В "българското" дерби на кръга КопрАтлантиде (Пиаченца) победи като гост Тоно Калипо (Вибо Валентия) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:21).

Докато Венцеслав Симеонов отново не игра за домакините, неговият бивш съотборник от националния отбор на Италия Христо Златанов стана втори по резултатност в мача, отбелязвайки 15 точки (13 атаки при 59% успеваемост, 2 блокади).

Чудесна тригеймова победа като гост записа и Итас Диатек Трентино (Тренто) на старши треньора Радостин Стойчев, информира bulgarianvolley.com. Матей Казийски и компания надиграха Лубе Банка Марке (Мачерата) повече от убедително - 3:0 (25:17, 25:18, 25:15). Българската звезда игра като титуляр и завърши с 8 точки (3 аса, 4 атаки, 1 блокада). Неговият съотборник Цветан Соколов не се появи на терена.

Владимир Николов също записа важна победа. Неговият Бре Банка Ланути (Кунео) се наложи у дома над Сислей (Тревизо) с 3:1 (26:24, 20:25, 25:17, 25:18). Капитанът на българския национален отбор направи много силен мач и бе избран за най-полезен играч.

Четвъртата "българска" победа бе за Марми Ланца (Верона), но без Йордан Гълъбинов да се появи в игра. Неговият тим победи като гост РПА-LuigiBacchi.it (Перуджа) с разгромното 3:0 (25:20, 25:16, 25:20).

Мирослав Градинаров влезе в игра от ъгъла в три от четирите гейма от домакинската загуба на Аран Кучине Абруцо (Пинето) с 1:3 (22:25, 25:13, 20:25, 25:27) от Присма (Таранто). Той завърши с актив от 1 точка, която отбеляза при единствената си атака в мача.

Възстановяващият се от контузия Иван Колев също записа участие като резерва във втория и третия гейм на домакинската загуба на Йога (Форли) с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) от Андреоли (Латина).

Резултатите от петия кръг изстреляха Трентино на върха на таблицата с 12 точки от 4 победи и 1 загуба. Следващите четири отбора, между които и Бре Банка, имат по 10 точки. Копра е шести с 9 точки, Марми Ланца - седми с 8, а Тоно Калипо - девети със 7. В дъното на таблицата, на четиринадесето и петнадесето място, са Йога и Аран, съответно с 3 и 0 точки. /БЛИЦ