Итас Диатек Трентино се завърна на върха в класирането на италианската Серие “А1”, след като победи Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:18) като гост в дербито на 18-и кръг.

Чешкият диагонал Ян Щокр на тима на Радостин Стойчев беше най-резултатен с 19 точки. Капитанът Матей Казийски направи 15 точки (1 блокада, 50 % в нападение). Кубинецът Османи Хуанторена добави 17. Николай Учиков се появи като резерва в първия и четвъртия гейм, но не успя да запише точка.

Звездата на шампионите от Мачерата Иван Зайцев бе основната заплаха за посрещането на тима от Тренто, като натурализираният италиански национал направи 18 точки. 10 точки добави холандецът Дик Кой. Сръбският център Марко Подрашчанин заби 11 точки.

Със спечелените три точки Итас Диатек Трентино дава сериозна заявка за първото място в редовния сезон, като вече има 43 точки срещу 41 за директния си съперник от Мачерата. До края остават четири мача, след което стартира фазата на плейофите.