Тренто, воден от Радостин Стойчев и с Матей Казийски в редиците си стигна до финала на световното клубно първенство в Доха, след като победи с 3:0 (25:14, 25:20, 25:14) Зенит. Така италианците стигнаха до защита на титлата си от миналата година, а на финала ще срещнат победителя от двубоя Белхатов – Сада Крузейро.

Срещата започна добре за настоящите шампиони, които дръпнаха с 4:2, а до първото техническо прекъсване резултат нарасна до 8:5. Италианците продължиха да увеличават преднината си, която стигна 7 точки на втората техническа пауза. В крайна сметка момчетата на Радо Стойчев спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:14.

Втората част тръгна напълно равностойно. След второто прекъсване резултата стигна 16:16, а гейма вървеше точка за точка. Последва 20:20 и тогaва Тренто успя да постигне своето. 5 последователни точки на Казийски и компания и гейма свърши – 25:20.

Волейболистите на Родо Стойчев продължиха със силните си изяви. В крайна сметка те лесно сломиха съпротивата на Зенит и стигнаха до 25:14, с което мача приключи.

Матей Казийски се отчете с 11 точки, а съотборникът му Ян Сток бе най-резултатен в двубоя с 19.