Изиграха се първите два кръга от полуфиналните серии в мъжкото първенство на Италия по волейбол. Итас Диатек Трентино (Тренто) вече води с 2:0 победи срещу Лубе Банка Марке (Мачерата), докато резултатът в плейофа между Бре Банка Ланнутти (Кунео) и Сислей (Тревизо) е 1:1 победи.

В първия мач у дома, воденият от Радостин Стойчев, Трентино нямаше никакви проблеми и спечели с 3:0 (25:18, 25:19, 25:22). Матей Казийски отбеляза необичайно малкото за него 6 точки. Цветан Соколов не се появи в игра за Трентино.

Доста по-оспорван беше снощният сблъсък между двата отбора в Мачерата. Трентино изкова трудна победа с 3:2 (25:17, 17:25, 19:25, 25:19, 15:10) и вече е само на една победа от класиране за финала. Капитанът Казийски отново беше титуляр и отбеляза 13 точки. Соколов се появи на терена от ъгъла през втория, третия и петия гейм, но не натрупа точков актив.

Владимир Николов стана топреализатор на мача при домакинската победа на Ланнутти с 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:20) срещу Сислей. Той наниза 18 точки.

Във втория мач снощи волейболистите от Кунео не успяха да спечелят дори гейм - 0:3 (20:25, 27:29, 15:25). Този път Николов заби по-скромните 11 точки.

Следващите срещи в двете серии, в които се играе до 3 победи, са тази неделя (25 април)./БЛИЦ