Тренто и Модена са първите полуфиналисти в италианската Суперлига по волейбол. Воденият от Радостин Стойчев Тренто спечели трудно с 3:2 (25:20, 22:25, 25:15, 23:25, 15:10) гостуването си на Молфета и приключи четвъртфиналната серия с 2:0 победи. Матей Казийски отбеляза 15 точки, Филипо Ланца добави 14, а Емануеле Бирарели остана с 13. Новото попълнение на тима Митар Джурич се разписа с 10 точки, пише BGvolleyball.com.

След втория си мач от четвъртфиналите напред продължава и Пармареджо (Модена), който спечели с 3:1 (27:29, 25:19, 25:19, 25:21) като гост на Равена. За MVP бе определен френският нападател на Модена Ървин Нгапет, който записа 23 точки. За домакините много силен мач направи Жани Желязков, въпреки че не започна като титуляр. Той се включи като резерва във втория и третия гейм и остана на полето в четвъртия, в резултат на което реализира 11 точки.

На полуфиналите Тренто очаква победителя от двойката между Сър Сейфти (Перуджа) и Калцедония (Верона), а Пармареджо - този между Кучине Лубе Банка Марке (Трея) и Топ Волей (Латина).