Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) допусна ново изравняване в полуфиналния плейоф на италианската Серия А1. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев загубиха като гости на Каза (Модена) с 1:3 (21:25, 19:25, 25:22, 23:25) в четвъртия мач от 1/2-финалите. След поражението двата тима изравниха серията на 2:2 победи и ще има пети решителен двубой. Той ще бъде в неделя (8 май) от 19:00 часа българско време в зала "Пала Тренто".

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра поредния си силен мач и стана най-резултатен с 21 точки, а Османи Хуанторена прибави 15 точки. Българският национал Цветан Соколов влезе за малко като резерва в първите два гейма, като се отчете с 3 точки, докато Валентин Братоев отново бе извън групата за мача. За Модена кубинецът с италиански паспорт Анхел Денис изигра поредния си фантастичен мач и бе най-полезен с 33 точки./БЛИЦ