Воденият от новия селекционер на България Радостин Стойчев тим на Тренто се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия по волейбол. Матей Казийски и компания надиграха категорично Монца с 3:0 гейма (25:17, 25:16, 25:19).

Избрания за Мъж на годината в България Матей Казийски завърши мача с 14 точки. Другият българин в Тренто Цветан Соколов влезе като резерва в третата част за кратко и остана с 1 точка от 2 атаки в актива си. В спор за място на финала и защита на Купата Тренто ще спори със Сислей Тревизо.

Владимир Николов и неговия Кунео също стигнаха до 1/2-финалите на турнира, след като разбиха Сан Густино с 3:0 гейма (25:10, 25:16, 26:24). Българският диагонал бе най-резултатен за победата на тима си със 17 точки за победата. На 1/2-финалите Кунео ще се изправи срещу Лубе Банка Мачерата. /БЛИЦ