Световният и европейски шампион Тренто записа труден успех като гост. Тимът на Радостин Стойчев се потруди доста и измъкна победата след обрат в Мачерата – 3:22 гейма (20:25, 25:21, 15:25, 25:17, 15:11). Звездата Матей Казийски реализира 13 точки. Цветан Соколов и Валентин Братоев се появиха като резерви и имат съответно 2 и 1 точки.

Кунео записаха трета победа. Шампионът надигра без проблеми у дома Латина с 3:0 гейма (25:17, 25:21, 25:16) в мач от 4-ия кръг. Капитанът на националния отбор Владимир Николов бе получил почивка.

Тимът на националния селекционер Силвано Пранди Модена би трудно с 3:2 гейма Вибо Валентия, където играят Методи Ананиев и Николай Николов, а капитан е българинът с италиански паспорт Венцислав Симеонов./БЛИЦ