Един от най-интересните кръгове във волейболния шампионат на Италия се изигра този уикенд. Шампионът Тренто допусна изненадваща загуба у дома. Верона спря серията от 21 поредни победи на тима на Радостин Стойчев след успех с 3:1 гейма (26:24, 25:20, 20:25, 25:17). Матей Казийски изигра поредния си силен мач за двукратния победител в Шампионката лига, като отбеляза 17 точки. Цветан Соколов се появи в четвъртия гейм и реализира 2 точки, а Владимир Братоев не бе в групата за срещата.

В друг мач Кунео победи Кастелана Гроте с 3:0 (25:21, 25:19, 25:23). Капитанът на националния тим Владимир Николов се отличи с 10 точки за победителите, а Данаил Милушев бе най-резултатен за Кастелана Гроте с 14 точки.

Рома на Виктор Йосифов загуби като гост от Модена с 0:3 гейма (23:25, 22:25, 17:25).