Волейболният първенец на Италия Диатек (Тренто), където играе разпределителят на националния ни отбор Георги Братоев, завърши с убедителна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Възпитаниците на Радостин Стойчев биха без особени проблеми като гост белгийския Нолико (Маасейк) с 3:0 гейма (25:21, 25:10, 25:21).

Тренто е победител в групата с 16 точки след 5 победи и 1 загуба и се класира за плейофите. Заедно с тях напред в най-силния европейски клубен турнир продължава и Тур (Франция), който остана втори с 14 точки.

При успеха в Белгия снощи най-полезен за Тренто стана гръцкият диагонал Митар Джурич с 14 точки (2 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака), а белгийският център Симон Ван Де Вуурде заби още 11 точки. Братоев пък влезе за малко като резерва в края на третия гейм.