Итас Диатек Трентино (Тренто) записа пета поредна победа в италианската Серия “А1”, след като в мач от 21 кръг се наложи над Марми Ланца (Верона) с 3:0 (25:15, 25:17, 25:20).

По този начин воденият от Радостин Стойчев тим си гарантира първото място в класирането кръг преди края на редовния сезон. Това дава на Тренто предимство в четвъртфиналите.

Играч на мача стана гръцкият център на Итас Диатек Трентино Митар Джурич, който направи 9 точки. Капитанът Казийски реализира 11, а 8 добави кубинецът Османи Хуанторена. Николай Учиков се появи в игра във втория гейм, доигра срещата и завърши с 5 точки.

За гостите от Верона, които записаха 16-а поредна загуба, Светослав Гоцев реализира 8 точки. Най-резултатен за Марми Ланца стана Мауро Гавото с 13 точки. След дълго отсъствие заради контузия в игра в третия гейм се появи и чешкият център Михал Рак.