Победителят от европейската Шампионска лига - руският Локомотив (Новосибирск) успя да детронира от световния връх италианския Трентино Диатек (Тренто), където играе българската звезда Цветан Соколов.

Воденият от треньора Андрей Воронков тим надделя трудно над 4-кратните световни клубни шампиони от Тренто с 3:1 гейма (25:27, 25:21, 26:24, 25:23) в първия 1/2-финал на клубния Мондиал. Сблъсъкът се игра снощи пред около 1500 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Дивино Брага" в бразилския град Бетим.

Така трентинци бяха свалени от световния връх в клубния волейбол и ще трябва да играят за бронзовите медали. Волейболистите на Локомотив пък ще спорят за короната срещу победителя домакина Сада (Крузейро), който победи с 3:0 гейма UPCN (Сан Хуан). Аржентинският тим ще бъде съперник на Тренто. Спорът за бронза и големият финал са днес, съответно от 19:00 и 22:00 часа българско време.

Най-резултатни за Тренто при загубата от Локомотив отново стана Цветан Соколов, който заби 21 точки. Португалският му съотборник Алекс Ферейра добави 16.