Европейският и световен шампион по волейбол Тренто се класира за Файнъл Фоур на Шампионската лига. Воденият от националния селекционер Радостин Стойчев тим записа убедителна победа над Мачерата в четвъртфинален реванш от турнира.

Мачерата спечели с 3:2 първия мач, но на реванша Тренто се наложи с 3:2 (25:18, 25:22, 25:21). Играчите на Стойчев триумфираха и в златния гейм с 15:9.

Матей Казийски бе титуляр за победителите и в четирите гейма. Капитанът игра много силно и записа 11 точки, като направи мощна забивка за последната точка в мача.

Другият българин в състава – Цветан Соколов, влезе в игра като резерва във всеки от трите гейма в мача, но остана без точков актив. Топреализатор на мача стана Османи Хуанторена със 17 точки.

Финалната четворка на Шампионската лига по волейбол ще се проведе в Полша на 17 и 18 март. Освен Тренто за титлата ще се борят домакинът Скра (Белхатув), руският Зенит (Казан) и турският Аркас Спор (Измир).