Воденият от Радостин Стойчев Диатек Трентино (Тренто) допусна загуба с 0:3 (23:25, 19:25, 17:25) при гостуването на Кучине Лубе (Чивитанова) в последна среща от редовния сезон в италианския волейболен шампионат.

Българският национал Георги Братоев игра през първата част, но не записа точка. За Тренто най-резултатен бе Олег Антонов с 9 точки. За победителите с 13 се отличи Алесандро Фей.

Тренто завърши редовния сезон на трето място с 47 точки (17 победи и 5 загуби), а на четвъртфиналните плейофи ще играе срещу тима на Експривия (Молфета), който остана на шесто място.

Лубе (Чивитанова) от своя страна спечели редовния сезон с 59 точки (20 победи и 2 загуби) и в плейофите ще срещне осмия Нинфа (Латина).