Националният отбор на България по волейбол за мъже до 17 години се наложи с 3:0 (25:16, 25:18, 25:20) срещу Финландия в първата си среща от квалификациите за Евро 2023 в София.

Българите, водени от италианския селекционер Андреа Буратини, имаха сериозно превъзходство в атака и на блокада, като успяха да се възползват по най-добрия начин от грешките на финландците. Двубоят продължи само 74 минути, а младите "трикольори" взимаха аванс във всеки от трите гейма и контролираха изцяло събитията на полето.

Най-резултатен за успеха на България стана Константин Манолев с 10 точки, а неговият съотборник Петьо Иванов добави още 9 точки.

За Финландия със 7 точки се отличи Матиас Сиика-Ахо.

В следващия двубой националите на България се изправят срещу състава на Румъния. Мачът е на 20 януари и започва в 20:00 часа.