Мъжкият национален отбор по волейбол победи Китай с 3:2 гейма (18:25; 25:18; 25:19; 17:25; 11:15) за 2 часа и 22 минути в първи мач на новия формат на Лигата на нациите (бившата Световна лига).

Следващият ни мач е в събота от 11:00 часа българско време срещу САЩ, а в неделя е третият ни двубой от мини турнира в Китай - отново от 11:00 часа срещу Аржентина.

Следва нов мини турнир в България (1-3 юни), когато в "Арена Армеец" ще посрещнем Сърбия, Австралия и Русия.

Пламен Константинов малко изненадващо заложи в стартовия състав на България на пълния дебютант Илия Петков в центъра.

Най-резултатен за успеха на България бе ветеранът в отбора - 35-годишният Боян Йорданов, със 17 точки, с 14 се отчете Розалин Пенчев.

КИТАЙ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (18:25, 25:18, 25:19, 17:25, 11:15)

КИТАЙ: Чуан Цзян 17, Яочен Ю 4, Шухан Рао 14, Чен Джан 3, Даошуай Жи 7, Руантон Мяо 7 - Цзяхуа Тон-либеро (Цинин Джан 2, Хайксъ Ду 2, Мен Лиу, Цзяцзе Чен-либеро)
Старши треньор: РАУЛ ЛОСАНО

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Боян Йорданов 17, Розалин Пенчев 14, Тодор Скримов 11, Виктор Йосифов 8, Илия Петков 6 - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев 4, Георги Сеганов 2, Николай Пенчев 1, Николай Учиков 11, Светослав Гоцев 4)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ