Българският волейболен национал Цветан Соколов беше избран за най-полезен играч при поредната победа на италианския шампион Тренто. Воденият от националния селекционер Радостин Стойчев тим надви с 3:2 гейма (2:25, 25:23, 30:28, 22:25, 15:10) като гост Кунео. В последните години двата тима се превърнаха в големи конкуренти.

Сега обаче Кунео е отслабен и Стойчев пусна в игра повечето от резервните си състезатели. Соколов се отблагодари за шанса с 33 точки, а Матей Казийски получи почивка.

Владимир Николов записа 15 точки, но Пиаченца падна с 1:3 гейма (10:25, 22:25, 26:24, 23:25) от Белуно. Христо Златанов беше най-резултатен за загубилия отбор със 17 точки, а Андрей Жеков и Николай Пенчев не се появиха в игра.