Волейболистките на ЦСКА победиха трудно “Левски” Волей с 3:2 (25:22, 24:26, 22:25, 27:25, 15:12) в мач от 12-ия кръг на НВЛ при жените, игран в столичната зала "Васил Симов".

Двубоят продължи над два часа, като през цялото време в срещата имаше доста грешки и обрати.

По-голяма липса на концентрация показаха домакините, които позволяваха на съперничките да вземат голяма преднина, а после догонваха, като правеха геройства на терена. Така в първата част "червените" стопиха първоначалния аванс на "сините" от 2:7 до 7:7, а във втория гейм направиха невероятен обрат от 11:19 до 19:19!

Силите им обаче стигнаха само да доведат развоя до 24:24, след което “сините” спечелиха гейма и изравниха играта 1:1. Третата част бе равностойна, като вървеше точка за точка до решителните минути. В крайна сметка, след равенството 20:20 силният сервис на Нася Димитрова си каза думата и "Левски" поведе с 23:20, като това бе достатъчно да затворят гейма и да поведат с 2:1.

"Сините" не успяха обаче да запазят това предимство, като в четвъртата част отстъпиха пред напора на "червените", които засилиха сервиса си и затруднявайки посрещането на левскарките поведоха с 16:11. На свой ред волейболистките на ЦСКА успяха да стопят пасива си до 22:22. Разиграванията вървяха точка за точка и в крайна сметка “червените” спечелиха гейма и пратиха двубоя в тайбрек.

В петия решителен гейм волейболистките на ЦСКА стояха по-добре и поведоха с 8:4. В последствие допуснаха изравняване, но успяха да се преборят за крайното 15:12 и да вземат мача.