Волейболният шампион на България ЦСКА победи сръбския първенец Раднички Креди Банка (Крагуевац) с 4:1 (25:22, 25:21, 25:16, 21:25, 18:16) в приятелска среща играна в залата на "червените" "Васил Симов".
Възпитаниците на Александър Попов, които се готвят за двубоите от Шампионската лига, се справиха по безапелационен начин с друг тим участващ в най-престижния турнир в Европа. Попов заложи на титулярите с в първите 2 гейма, след което смени част от играчите. "Червените" спечелиха убедително първите 3 гейма за 3:0, след което двата тима изиграха още два гейма. В тях Александър Попов даде шанс за изява на резервите си.

Кубинецът Ясер Портуондо стана най-резултатен за ЦСКА с 16 точки, националът Теодор Тодоров игра и в 5-те гейма и записа 13 точки, а кениецът Филип Мейо се отчете с 11 точки. Латвиецът Валтерс Рама влезе като резерва в 3-ия гейм и записа 12 точки.

За гостите от Раднички най-резултатни бяха Неманя Радович и Неманя Стеванович с по 17 точки.
Днес следобед ЦСКА и Раднички ще изиграят още една контролна среща в зала "Васил Симов".

ЦСКА – Раднички (Сърбия) 4:1 (25:22, 25:21, 25:16, 21:25, 18:16)

ЦСКА:
Евгени Иванов 3, Ясер Портуондо 16, Филип Мейо 11, Теодор Тодоров 13, Николай Иванов, Ивайло Стефанов 8 - Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев 3, Валтерс Рама 12, Георги Манчев (2 аса, 1 блок, 4 атаки), Светозар Иванов 4, Антон Василиев-либеро, Иван Крачев 4, Андрей Николов 1)
Треньор: Александър Попов

Раднички: Неманя Радович 17, Боян Перович 8, Илия Ивович 13, Неманя Стеванович 17, Душка Невоселац 2, Ясмин Хаджифейзович 9 - Сръджан Пантелич-либеро (Лазар Чирович 6, Марко Максимович, Арсении Протич-либеро, Неманя Опачич 3)
Треньор: Свободан Ковач