ЦСКА загуби Нолико с 2:3 (26:24, 16:25, 25:16, 20:25, 12:15). Това е четвъртата поредна загуба на “червените” в Група “А” на Шампионската лига. Достойното поражение донесе на “армейците” първа точка в групата. Преди седмица Нолико победи ЦСКА с 3:1.

Срещата протече с разменено надмощие, като “червените” имаха превъзходство във втория и четвъртия гейм. Тайбрекът бе равностоен до 10:9 за Нолико, но след това белгийците дръпнаха на играчите на Александър Попов. Това беше най-добрият мач на ЦСКА от началото на турнира. Около 3500 фенове мощно подкрепяха отбора в зала "Арена Армеец". "Червените" заслужаваха да се поздравят с успеха, но в решителни моменти не успяваха да завършат атаките и позволиха на гостите да си тръгнат с успеха.

Най-резултатен за "червените" стана Евгени Иванов с 15 точки, а канадецът с британски паспорт Джейсън Халдейн и опитният Ивайло Стефанов завършиха съответно с 13 и 12 точки. За Нолико холандецът Йелте Маан и камерунецът Нейтън Вунембайна реализираха по 21 точки за победата.

Нолико остава лидер в класирането на групата, докато ЦСКА остава на последното четвърто място. На 11 януари българският шампион гостува на Ираклис, докато белгийците ще пътуват до Измир за мач с Аркас Спор.

ЦСКА – Нолико (Белгия) 2:3 (26:24, 16:25, 25:16, 20:25, 12:15)