ЦСКА напусна драматично европейската сцена. “Червените” загубиха полуфиналния сблъсък реванш с полския ЗАКСА от турнира за Купата на ЦЕВ. В първия мач ЦСКА победи в Самоков с 3:0 гейма. На реванша поляците взеха победа също с 3:0 и последва "златен гейм”, който домакините от ЗАКСА спечелиха с 15:12. Така "червените" пропуснаха възможността да се класират на еврофинал за първи път след 35 години.

Мачът започна с две точки за домакините. ЦСКА обаче обърна до 4:2 и треньорът на съперникът поиска прекъсване. След него ЗАКСА изравни и двата тима започнаха да разменят точки. При 10:13 в наш ущърб Сашо Попов поиска почивка, след което тимът обърна развоя на мача – 18:17 с ас на Евгени Иванов.

След пауза последва нова размяна на водачеството и родният отбор губеше с 18:20. “Армейците” взеха следващата точка, но след спорно решение на съдията резултатът стана 19:22. Портуондо реализира чудесна атака за 20:22. Пушката на единична блокада доведе до 21:22, а Филип Мейо направи 22:22. ЗАКСА спечели следващото разиграване, но Мейо не позволи на съперника да се откъсне – 23:23. Капитанът Ники Иванов опита да спаси загубена топка, но не успя – 23:24. При атака на ЗАКСА Евгени Иванов и Ники Иванов удариха главите си и топката тупна на земята, с което поляците взеха частта. Добрата новина за “червените” е фактът, че въпреки цепнатата си уста и трудното ставане Пушката изглежда добре. Веждата на капитана също е сцепена.

Във втория гейм за ЦСКА излезе Стоян Самунев на мястото на Евгени Иванов. Двата тима си разменяха точки, като едва при 8:5 съперникът се откъсна. ЗАКСА задържаше преднина от 3 точки, а “армейците” намалиха при 12:14. Въпреки това поляците отново набраха преднина – 18:13. Александър Попов даде почивка на Ясер Портуондо, Ники Иванов и Теодор Салпаров, като включи в игра Антон Василев, Георги Манчев и Валтерс Рама.

С отлично вдигане на Манчев Мейо реализира за 15:19. ЦСКА губеше със 17:20, при което Кжиштоф Стелмах поиска прекъсване. Резервите на родния тим намалиха 19:20. Серията на ЦСКА бе прекратена с 21-ата и 22-ата точки на ЗАКСА. Българите изравниха до 23:23 след хитра изява на Манчев. След много борба “червените” стигнаха до геймбол. За съжаление поляците изравниха 24:24. Фантастичен Мейо отново изведе тима напред. Портуондо рискува със силен сервис, но съперника посрещна добре и отново изравни. Този път ЗАКСА стигна до точка за спечелване на гейма. Самунев вкара за 26:26 с атака през центъра, като бе намерен добре от Манчев. С тройна блокада нашите стигнаха до трети геймбол – 27:26, но пак не успяха. Мейо отново изведе родния шампион напред, но ЗАКСА отрази четвърта точка за затваряне на частта. Пак ЦСКА поведе в резултата, но се стигна до 29:29. 30-ата точка бе за нашите, но последва и една за съперника. При шестия геймбол Филио Мейо прави сервис в аут – 31:31. Този път ЗАКСА поведе и спечели гейма с 33:31.

ЦСКА започна добре третата част, в която играха титулярите с изключение на Евгени Иванов. Родния тим водеше с 2-3 точки преднина, но съперникът стопи преднината до 12:13. Българите пак натрупаха преднина при 15:12, но ЗАКСА изравни. Техническото прекъсване дойде при 16:15 в полза на “армейците”. Двата тима започнаха да си разменят точки, но поляците поведоха с 23:19. ЦСКА взе една точка, Рама направи 2 точки с добри сервиси за 22:24, но поляците взеха следващата точка – 25:22.

ЗАКСА поведе в “златния гейм”, макар че Самунев и Мейо отразиха две атаки с блокади. Поляците веднага реализираха втора точка, след което блокираха Портуондо - 0:3. След куриозно разиграване съперникът направи 4:0 и Сашо Попов поиска прекъсване. След грешка на Самунев се стигна до 0:5. Играчът отстъпи мястото си на Евгени Иванов. Мейо успя да намали на 1:5. кениецът сервира добре, но ЗАКСА взе точката за 6:1. За щастие последва аут и 2:6. С две нови точка за ЗАКСА се стигна до 8:2. ЦСКА направи 5:8. След разменени точки се стигна до 6:9. След наши грешки при посрещането поляците направиха 11:6. Те стигнаха до 14:10. Портуондо намали на 11:14, а Ивайло Стефанов направи 12:14. С атака по диагонала ЗАКСА направи 15:12 и се класира за финала със Сислей (Италия).

ЗАКСА - ЦСКА 3:0 гейма (25:23, 33:31, 25:22), "златен гейм" - 15:12

ЗАКСА: Павел Загумни - 4 точки, Якуб Ярош - 1 точка, Юрий Гладир - 21 точки, Войчех Казимиерчак - 7 точки, Михал Ручяк - 10 точки, Тине Урнот - 13 точки, Пьотр Гасек - либеро