ЦСКА постигна драматична победа след обрат от 1:2 до 3:2 у дома срещу Марек Юнион Ивкони в двубой от десетия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

"Червените" имаха аванс в срещата, продължила пет гейма (25:19, 21:25, 25:27, 25:21, 15:9), но след това дупничани на свой ред взеха преднина, за да се достигне до краен успех за столичани.

В тайбрека ЦСКА водеше с 8:3 и 12:6, за да приключи мача след повече от два часа при 15:9.

Най-резултатен за победителите стана Страхиня Бързакович с 19 точки. Иван Колев добави още 15 за "червените", които са на второ място в класирането с 20 точки.

За гостите от Дупница с 27 точки завърши Димитър Дулчев. Марек заема десето място в класирането до момента.

Лидерът Дея спорт не срещна никакви трудности при гостуването на Пирин в Разлог и се поздрави с успех от 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) за четвърта поредна победа.

Николай Учиков беше най-резултатен за победителите с 16 точки. Неговите съотборници Стефан Чавдаров и Николай Николов завършиха с по 9 точки.

Бургазлии имат 8 победи и само 1 поражения и са лидери с 23 точки.

Левски София победи с 3:1 (29:27, 20:25, 25:21, 25:22) у дома Берое 2016 в последен мач от петъчната програма в десетия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

Столичани записаха седми успех през кампанията и изместиха ЦСКА от второто място в класирането, а по-рано днес "червените" победиха с 3:2 у дома Марек Юнион Ивкони.

В първата част "сините" спечелиха драматично с 29:27, след като старозагорци водеха с 23:20.

След това Берое 2016 взе реванш за изпуснатия аванс и изравни при 25:20 в своя полза. Последвалите два гейма бяха в полза на Левски и столичани приключиха мача след 25:21 и 25:22 за 108 минути на полето.

Владимир Гърков реализира 17 точки за Левски София, а Кристиян Титрийски добави още 15.

За "зелените" с 19 пункта се отличи Спас Байрев. Отборът от Стара Загора е на седмо място във временното класиране.

В събота ще бъдат изиграни още три двубоя от шампионата на България по волейбол.