ЦСКА победи с 3:0 (25:20, 25:22, 25:23) у дома шампиона Нефтохимик 2010 в дербито от петия кръг в първенството на България по волейбол за мъже и му нанесе първа загуба за сезона.

"Червените" контролираха развоя на събитията от първия гейм, като поведоха с 14:8 и и 21:16, за да вземат аванс в двубоя при 25:20.

Във втората част се стигна до 23:20 в полза на столичани, които отново не оставиха шансове за шампионите при 25:22.

В третия гейм играта беше най-ревностойна, но воденият от Александър Попов състав се наложи с 25:23, за да приключи мача след близо 90 минути.

Най-резултатен за ЦСКА стана Страхиня Бързакович с 16 точки, а неговият съотборник Хорхе Гарсия добави още 14 точки.

За бургазлии с 16 точки завърши Мурад Хан.

ЦСКА има 9 точки на пето място във временното класиране, докато Нефтохимик 2010 е с 6 точки на шеста позиция и с два изиграни двубоя по-малко.

Дея спорт се наложи с 3:0 (25:14, 25:17, 25:23) като гост срещу Марек Юнион-Ивкони. Бургазлии, които записаха четвърти пореден успех в първенството, се намират на място в класирането с 12 точки.

Най-резултатен за победителите стана Николай Учиков с 13 точки. Съотборникът му Валентин Братоев добави още 11 точки.

За дупничани с 14 точки се отличи Димитър Дулчев с 14 точки. Марек е на 11-то място след 4 поредни поражения.

В друга среща от кръга Левски София се наложи с 3:0 (25:17, 25:10, 25:15) у дома срещу Черно море. "Сините" са на трета позиция, докато варненци допуснаха трето поражение и заемат девето място в първенството.

Пирин Разлог се наложи с 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) срещу Добруджа 07 в Добрич.

Мариян Наков реализира 13 точки за третия пореден успех за отбора от Разлог. Маркус Уускари се отличи с 13 точки за добруджанци, които имат две победи и две поражения до момента.