Волейболистите на ЦСКА спечелиха домакинството си на шампиона Нефтохимик 2010 в мач от седмия кръг на Суперлигата. Отборът на Сашо Попов отвя гостите от Бургас с 3:0 гейма (25:19, 25:22, 25:23) в столичната зала "Васил Симов".

Разпределителят на националния отбор Георги Братоев се завърна в игра, след както почти половин година се възстановяваше от контузия в глезена. Плеймейкърът се появи на полето във втория гейм при гостуването в София.

Венцислав Георгиев стана най-резултатен за ЦСКА с 19 точки (1 ас, 2 блока, 62% ефективност в атака). Симеон Александров добави още 11 точки (2 аса, 2 блока, 44% ефективност в атака, 23% перфектно и 41% позитивно посрещане). Христо Цветанов и Пламен Шекерджиев добавиха по още 10 точки.

Георги Петров стана най-резултатен за Нефтохимик с 12 точки.

След успеха ЦСКА събра 18 точки. Лидерът Хебър също е с толкова, но пазарджиклии са с мач по-малко. Нефтохимик е четвърти с 12 точки. За шампионите това е трета загуба в седем мача от началото на сезона в Суперлигата.