Драматична победа записа ЦСКА на старта на турнира за Купа "Атаро Клима". "Червените" победиха Пирин-Балканстрой с 3:2 гейма (17:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:13) .

След размяна на по два гейма и видимо подценяване от страна на ЦСКА, победителят трябваше да се реши след тайбрек. Пирин поведе с 5:3 и 7:5. “Армейците” изравниха след атака на Филип Мейо. След нови промени във водачеството „червените” стигнаха до мачбол при 14:12. Пирин спаси първото разиграване и намали до 13:14. Тук в игра влезе опитният Николай Иванов и намери Филип Мейо, който игра с блокадата на Пирин и постигна 15-ата точка.

Пирин: Светослав Гоцев, Добромир Димитров, Станислав Петков, Благовест Катранджиев, Костадин Гаджанов, Александър Горбатков - Атанас Митрев-либеро (Николай Пенчев)
Треньор: Мирослав Живков

ЦСКА: Стоян Самунев, Георги Манчев, Филип Мейо, Ивайло Стефанов, Остин Рестър, Андрей Николов - Антон Василиев-либеро (Теодор Тодоров, Николай Иванов)

Треньор: Александър Попов.