Волейболният шампион на България ЦСКА записа 11-а поредна победа в Суперлигата и си върна лидерството. Селекцията на Александър Попов надигра в столичната зала "Васил Симов" КВК Габрово с категоричното 3:0 гейма (25:13, 25:20, 25:18) в отложен мач от последния 11-и кръг на първия полусезон. Така "армейците" събраха 32 точки, а втори с 31 остана Пирин Балканстрой.

За гостите от Габрово това бе пета загуба от началото на сезона в Суперлигата. Тимът заема 6-ото място с 18 точки в актива си.

Треньорът на ЦСКА Александър Попов даде почивка на титулярите Евгени Иванов и Ивайло Стефанов. Местата им в стартовия състав заеха Стоян Самунев и латвиецът Валтерс Рама.

"Армейците" нямаха особени проблеми през целия мач срещу габровци, като спечелиха мача с чиста победа само за 60 минути игра.

За ЦСКА топреализатор стана Ясер Портуондо с 13 точки, следван от Теодор Тодоров с 12 точки. За КВК Габрово най-резултатен бе Мартин Палийски с 13 точки. /БЛИЦ