Шампионът на България по волейбол при мъжете ЦСКА разби „Левски” Волей с 3:1 гейма (25:23, 25:22, 28:30, 25:20) в своята зала „Васил Симов” и записа 16-ата си поредна победа в Суперлигата.

В първият гейм нещата бяха изключително равностойни, като първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за ЦСКА. Последва отпускане на възпитаниците на Александър Попов и те допуснаха обрат до 13:16 за „Левски” при втората техническа пауза. Постепенно "червените" изравниха при 22:22, след което дръпнаха с 24:22 след блокада на Теодор Тодоров и ас на Ивайло Стефанов. В крайна сметка ЦСКА спечели гейма с 25:23 след грешка от сервис на Георги Петров.

През втората част „армейците” поведоха с 3:0 и след това с 6:2, но въпреки това преднината им бе стопена и дори обрат при 7:8 за „сините” на първата техническа пауза след ас на Диян Нинов. Постепенно ЦСКА изравни при 10:10, а след това и дръпна за 15:15. „Левски” отново успя да изравни при 15:15 след блокада и атака на Цветан Петров, но техническата пауза дойде при 16:15 за "червените" след сервис в аут на Венци Трифонов. Геймът продължи да се развива точка за точка, но в крайна сметка ЦСКА успя да взема и тази част след 25:22.

Третият гейм бе най-оспорвания в срещата, като в него „сините” започнаха силно и поведоха с 4:0. Постепенно "червените" успяха да изравнят при 6:6, но „Левски” водеше на първото техническо прекъсване с 8:7 след грешка от сервис на Валтерс Рама. До второто техническо прекъсване играта се водеше точка за точка, но ЦСКА поведе с 16:15. „Левски” дръпна с 20:18 след аут на Ивайло Стефанов и контра през центъра на Венци Рагин. Тук победата не можа да дойде за нито един от двата тима след 25-ата точка. „Червени” и „сини” се бяха хванали в здрава битка, която в крайна сметка бе спечелена от „Левски” с 30:28 след ас на Венци Трифонов и грешка на Мейо.

В последната четвърта част пък ЦСКА поведе с 4:0, което накара наставникът на „Левски” Николай Желязков да вземе тайм-аут, но и той не бе от полза, след като „червените” дръпнаха с 8:1 при първото техническо прекъсване. „Сините" постепенно изравниха играта до 8:5, но след това отново разликата в полза на „армейците” набъбна до 9 точки при 16:7 на втората техническа пауза. Геймът и мачът вече отиваха за ЦСКА при 21:11 след успешна атака на Ивайло Стефанов и блокада на Ники Иванов. Последва голямо отпускане в редиците на „червените” и намаляване на разликата до 3 точки при 23:20, но в крайна сметка ЦСКА спечели с 25:20 след атака и блокада на Теодор Тодоров.

С победата си "червените" останаха начело във временното класиране с 47 точки, докато „Левски” Волей е на осмо място с 18 точки. /БЛИЦ