ЦСКА загуби от полския Ресовия с 1:3 гейма (19:25, 16:25, 25:22, 22:25) в първи 1/8-финал от Шампионската лига, игран в "Арена Самоков". Атмосферата в препълнената зала отново бе уникална, благодарение на над трите хиляди привърженици на "армейците", които подкрепяха неистово любимците си през цялото време. Както е известно, ЦСКА се класира за директните елиминации в най-комерсиалния клубен волейболен турнир, финиширайки втори в група със Зенит (Русия), Тур (Фр) и Уникаха Алмерия (Испания).

Сашо Попов и момчетата му се нуждаят от успех с 3:0 на реванша в Полша, за да продължат в следващата фаза, където ще имат за съперник БГ Тренто. При 3:1 за "армейците" ще последва златен гейм, за да бъде определен крайният победител.

"Червените" започнаха добре срещата, но съперникът ги затрудни с отличен сервис и добро посрещане. Още от началото Ресовия дръпна с 2-3 точки разлика, но ЦСКА изравни за 17:17 след отлични изяви на Ивайло Стефанов и Филип Мейо. Последва отпускане и съперникът дръпна в резултата с 4 точки за 22:18 и спечели гейма с 25:19.

Вторият започна добре за "армейците". Те поведоха и се държаха наравно със съперника. Ресовия отново започна постепенно да увеличава преднината си и стигна до 15:9. ЦСКА спечели три поредни точки и намали до 12:15. След това българите изпаднаха в дупка и загубиха с 16:25.

Третият гейм бе прекъснат при резултат 8:6 в полза на "армейците", след като феновете на ЦСКА запалиха няколко факли и димки в "Арена Самоков" и в залата настана димна завеса. След около 5 минути играта бе подновена, но веднага отново спряна заради токов удар.

Двайсетина минути по-късно волейболистите на ЦСКА и Ресовия продължиха мача, а "армейците" геройски се добраха до успеха в гейма с 25:22.

Нов токов удар заради снежната буря навън спря за втори път осветлението в залата, но този път само за секунди. Началото на четвъртата част бе равностойно, но в крайна сметка волейболистите на Ресовия бяха по-концентрирани и стигнаха до успеха с 25:22 и победата в мача.

Топреализатори на мача с по 21 точки станаха двамата диагонали Филип Майо и Мико Ойванен. Теодор Тодоров добави 13 за ЦСКА. /БЛИЦ

ЦСКА - РЕСОВИЯ (ПОЛША) 1:3 (19:25, 16:25, 25:22, 22:25)

ЦСКА: Николай Иванов 4 (2 блока), Филип Мейо 21 (2 блока), Владислав Александров 4, Ивайло Стефанов 7, Теодор Тодоров 13 (1 ас, 5 блока), Стоян Самунев 1 – Даниел Пеев-либеро (Николай Николов 7 (1 ас, 1 блок), Георги Манчев, Бойко Бонев 4, Емилиян Мирчев, Антон Василиев)

РЕСОВИЯ: Рафаел Редвиц 1, Мико Ойванен 21, Алех Ахрем 11, Марчин Вика 10, Гжегош Кошок 11, Войчех Гжиб 7– Кшиштоф Игначак-либеро (Павел Папке, Лукаш Перловски 2, Кшиштов Гиерчжински 5)