Волейболният шампион ЦСКА очаквано спечели Вечното дерби с “Левски Волей” и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. “Червените” спечелиха отделните части с 25:20, 25:16 и 25:18.

Мачът в зала “Сиконко” започна изненадващо със сериозна преднина на “сините”. Младоците на Николай Желязков поведоха с 8:2 и 9:3 точки и имаха шанса да вземат гейма. Към края му обаче “червените” заиграха по-концентрирано, изравниха при 19:19, след което дадоха само точка на съперника.

Вторият гейм се разви по познатия сценарии от шампионата ни по волейбол и ЦСКА смачка “Левски” – 25:16. В началото на третата част имаше равенство, след което Мейо и Портуондо се развихриха и гостите затвориха набързо мача – 25:18.

Треньорът на ЦСКА Сашо Попов бе дал почивка на титулярния разпределител Николай Иванов. Младокът Георги Манчев направи силен мач и показа, че е научил много от ветерана. Евгени Иванов също не игра, като на неговата позиция добре се представи Стоян Самунев.

В полуфиналите “армейците” излизат срещу Лукойл Нефтохимик, който отстрани УНСС. Другата двойка е югозападна дери между Пирин (Рз) и Марек./БЛИЦ

“Левски Волей”: Димитър Георгиев, Венцислав Рагин, Венцислав Трифонов, Георги Петров, Деян Нинов, Жани Желязков, Владислав Иванов - либеро

ЦСКА: Филип Майо, Георги Манчев, Стоян Самунев, Теодор Тодоров, Ивайло Стефанов, Ясер Портуондо, Теодор Салпаров - либеро