Волейболистките на ЦСКА-Демакс спечелиха дербито срещу “Левски” с 3:0 гейма. Двубоят е от група "А" на допълнителния турнир към първенството при жените. “Червените” победиха в отделните геймове с 25:23, 25:12, 25:14. Момичетата на Юлия Иванова имаха проблеми единствено в първия гейм, който взеха на 23. Във втория момичетата от “Левски” реализираха едва 12 точки, след като ЦСКА водеше със 7:2, после 12:4 и 16:7. В третата част шампионките поведоха с 8:5, 12:7 и 16:10. Резултатите от този допълнителен турнир се зачитат за първенството. ЦСКА е на първо място с 9 победи и 1 загуба, “Левски” остава на втора позиция със 7 успеха и 3 поражения. Вторият допълнителен турнир в НВЛ ще стартира в неделя в Казанлък, където ще играят домакините от Казанлък Волей, Марица (Пловдив), Феникс 09 (Шумен) и Спартак'96 (Плевен)./БЛИЦ