ЦСКА започна със загуба участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол. В първия си мач „червените” паднаха от турския Аркас Спор с 1:3 гейма (25:20, 22:25, 11:25, 13:25). Дебют с червената фланелка направи новото попълнение на „армейците” Нажари Карвальо, който обаче все още е далеч от най-добрата си форма и на няколко пъти бе изваждан от игра.

ЦСКА започна по отличен начин първият гейм и диктуваше събитията на игрището. „Червените” водеха с 8:6 след първото техническо прекъсване и увеличиха аванса си до 13:9 и 16:13. Новото попълнение Нажари Карвальо се справяше добре в атака, но допусна цели три грешки при изпълнение на сервис. Блокада на Ивайло Стефанов увеличи разликата на 20:16. След топка в аут на Жоао Пауло Браво ЦСКА поведе с 24:18, а сервис в мрежата на Агамес даде гейма на „армейците” с 25:20.

През втората част домакините заиграха по-силно и поведоха с 8:5 при първата техническа пауза. Постепенно волейболистите на Аркас увеличиха аванса си до 17:12 и в крайна сметка спечелиха гейма с 25:22.

Третият гейм започна добре за ЦСКА и възпитаниците на Александър Попов поведоха с 4:2. На сервис за Аркас обаче застана Агамес и домакините обърнаха нещата до 8:4 в своя полза при първото техническо прекъсване. „Армейците” тотално изгубиха ритъма си и Аркас поведе с 10:5. Авансът на тима от Измир стигна до 10 точки при 16:6 и наставникът на „червените” отново пусна в игра цялата си резервна скамейка, а домакините затвориха гейма при 25:11.

С набраната скорост домакините продължиха вихрено и в четвъртата част и поведоха с 5:1, което предопредели и крайният изход от мача. Настроението в играта на българския шампион изчезна напълно заслужено Аркас спечели с 25:13 и затвори мача с 3:1 гейма.

Аркас Спор - ЦСКА 3:1 (20:25, 25:21, 25:11, 25:13)

Аркас Спор: Кевин Хенсън, Либерман Агамес, Жоао Пауло Браво, Джон Гордън Пирен, Уилям Джъстин Дъф, Бурутай Субъшъ - Нури Шахин-либро
Старши-треньор: Глен Хоуг

ЦСКА: Николай Иванов, Нажари Карвальо, Ивайло Стефанов, Велизар Кьосев, Евгени Иванов, Стоян Самунев- Антон Василиев-либеро (Емилиян Мирчев, Владислав Александров, Георги Сеганов, Светлозар Иванов, Андрей Николов)
Старши-треньор: Александър Попов.